Misijná púť detí- Rajecká Lesná 14.5.2016

14.05.2016 20:00

Misijná púť detí - Rajecká Lesná 14.5.2016

Dňa 14.mája sme sa malí aj veľkí pútnici z Močenku, Hornej Kráľovej a aj z Lefantoviec zúčastnili na misijnej púti detí v Rajeckej Lesnej, tento rok nás išlo 45 pútnikov.Z našej farnosti sme na túto púť pre deti chodievali takmer od začiatku ako sa začala organizovať, organizuje ju eRKo - kresťanské spoločenstvo detí a tento rok bol už 15.ročník. Najskôr sme mali spoločnú svätú omšu s otcom biskupom Tomášom Galisom, ktorý pri kázni aj poďakoval všetkým pútnikom, že priniesli takúto obetu a nebáli sa prísť na púť,aj keď malo byť nepriaznivé a daždivé počasie. Prežívali sme spoločnú radosť zo stretnutia s Pánom pri sv.omši, spievali sme krásne piesne a na konci sv.omše sa aj vyjasnilo a vyšlo slniečko. Animátori si tento rok pripravili veľmi poučnú katechézu o kostoloch,katedrálach a o prechode Svätou bránou v tomto roku Božieho milosrdenstva, boli oblečení ako Izraeliti a na záver katechézy sme spoločne s nimi prešli Svätou bránou. Putovali sme k prameňu,deti sa mohli zapojiť do hier,tancovali sa erko tance a misijná púť detí bola ukončená spoločnou modlitbou sv.ruženca - korunkou Božieho milosrdenstva.Verím, že táto púť bola požehnaním pre všetkých pútnikov a v modlitbách sme mysleli aj na celú našu farnosť.Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto misijnej púte a dúfame, že sa stretneme aj o rok.

 

—————

Späť